"Proszę wszystkich Polaków, zostańmy w domu na święta. Tylko tak możemy sprawić, że za rok wszyscy będziemy mogli się spotkać cali i zdrowi" – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, kierując w sobotę życzenia wielkanocne. Wierzę, że ta trudna Wielkanoc okaże się wielkim świętem nadziei – mówił.

Premier w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych przyznał, że Wielkanoc będzie w tym roku trudna. Wierzę jednak, że okaże się ona wielkim świętem nadziei i nowego życia. Tego właśnie życzę wam wszystkim - powiedział.

Niech ta nadzieja nas zjednoczy. Niech nas pokrzepi i niech doda nam sił, abyśmy potrafili sobie radzić z wyzwaniami, jakie będą nas czekać w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach - podkreślił Morawiecki.


Premier zwrócił się także z apelem, aby święta spędzić w domach. Proszę wszystkich Polaków: zostańmy w domach na święta. Skorzystajmy z możliwości udziału w mszach i nabożeństwach za pomocą radia, telewizji, czy internetu. Tylko tak możemy sprawić, że za rok wszyscy będziemy mogli się spotkać cali i zdrowi - powiedział.

Na nagraniu szef rządu podpisuje kartkę świąteczną z życzeniami, zakończonymi apelem: Zostań w domu na święta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Akcja #Święconka. Episkopat zachęca do publikowania zdjęć swoich koszyczków