Duże ognisko koronawirusa wykryto w prywatnej szkole podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich w Krakowie. Według informacji, do których dotarł RMF MAXXX Przemek Błaszczyk, w izolacji domowej przebywa 17 osób.

Zakażonych koronawirusem jest 18 osób. 16 pracowników szkoły - między innymi nauczyciele i 2 osoby z kontaktu domowego - potwierdziła Dominika Łatak-Glonek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. 

Są to dane na dzień wczorajszy - powiedziała Łatak-Glonek, dodając, że najnowsze informacje dotyczące wielkości ogniska koronawirusa w krakowskiej podstawówce i liceum będą znane jeszcze dziś po południu. 

Osoby zakażone nie przebywają w szpitalu. Chorzy znajdują się w izolacji domowej. 

Na razie zajęcia w placówce zawieszono do piątku.

Zajęcia odbywają się w formie zdalnej do dnia 18.09.2020 - poinformowała Dorota Skwarek z Kuratorium Oświaty w Krakowie. 

Bilans pandemii w Polsce i na świecie

74 529 zakażeń,2 203 ofiary śmiertelne - to aktualny bilans pandemii SARS-CoV-2 w Polsce. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 377 nowych zakażeniach.  Do tej pory w Małopolsce zdiagnozowano 8846 zakażeń koronawirusem. 160 osób zmarło.

Na całym świecie natomiast liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 29 mln. Z powodu koronawirusa zmarły już ponad 924 tysięcy ludzi - najwięcej w USA, Brazylii, Indiach i Meksyku. 

Opracowanie: