Padł nowy rekord zakażeń koronawirusem w województwie małopolskim. Ostatniej doby odnotowano niemal 360 przypadków zakażeń.

Rekord 357 nowych przypadków odnotowano nie tylko w całej Małopolsce, ale także w stolicy regionu - w Krakowie. Tam pojawiło się 139 nowych zachorowań

Dużo zakażeń jest także w powiecie myślenickim - 33, a także w powiatach suskim i krakowskim - po 19 przypadków.

W całym województwie jest tylko jeden powiat, w którym nie stwierdzono ani jednego nowego zachorowania - to powiat miechowski. 

Koronawirus w domach studenckich w Krakowie

Krakowskie uczelnie odnotowały pierwsze zakażenia koronawirusem wśród studentów zakwaterowanych w akademikach. 

W domach studenckich AGH jest sześć osób chorych na COVID-19. Zakażeni, i osoby objęte kwarantanną, trafiają do izolatoriów, które są w każdym akademiku. Stan chorych jest dobry. 
W jednym z dwóch akademików Uniwersytetu Ekonomicznego COVID-19 potwierdzono u jednego studenta. 

Uniwersytet Jagielloński odnotował jeden przypadek COVID-19 w akademiku przy ul. Bydgoskiej. Chodzi o studenta z Indii. Służby sanitarne przetransportowały chłopaka do placówki medycznej. 

W środę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 107 319 osób, zmarło 2 792 z nich.

Opracowanie: