"Dziś myślę, że Polacy boją się już dużo mniej koronawirusa, nauczyli się też żyć z wirusem; mniej się obawiają także ewentualnych zasad obowiązujących w przypadku nasilenia się pandemii, bo poznali te zasady" - ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył premier podczas wieczornego wywiadu w Polsat News, zasady te, to "utrzymywanie dystansu, maseczki, dezynfekcja". Dzięki temu myślę, że Polacy dzisiaj łatwiej ewentualną drugą falę zaakomodują - ocenił Morawiecki.

Jednocześnie dodał, że nie jest planowany kolejny lockdown (blokada, izolacja). Nie planujemy właśnie dlatego, bo on był bardzo bolesny dla gospodarki, nie tylko dla polskiej, dla całego świata - powiedział.

We Włoszech, Hiszpanii to będzie recesja największa od II wojny światowej, we Francji również, w Niemczech także, również w bogatej Holandii i Belgii największa recesja od II wojny światowej. A my (...) w Europie byliśmy podziwiani za to, że tak szybko się odbijamy -
podkreślił Morawiecki. 

24 lipca odnotowano największy dobowy wzrost zakażeń od 17 czerwca. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 458 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa oraz śmierci 4 kolejnych osób. Aktualny bilans pandemii w Polsce to 42 038 zakażonych i 1 655 ofiar śmiertelnych. Dotychczas wyzdrowiało już 31 997 zakażonych pacjentów.