Mamy i ich noworodki ze szpitala w Wodzisławiu Śląskim są zdrowe. Wyniki testów na koronawirusa 13 pacjentek i ich dzieci okazały się ujemne. Szpital, który ma swoje oddziały w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach od kilku dni bada swoją kadrę i pacjentów po tym, jak u jednego z nich stwierdzono koronawirusa.

Do tej pory zakażenie potwierdzono u 37 osób z personelu i 26 pacjentów. PPZOZ w Wodzisławiu i Rydułtowach nie przyjmuje nowych pacjentów. Trwają też wypisy i przenosiny chorych do innych placówek.

Wczoraj przeniesiono 5  pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz jednego pacjenta Oddziału Neurologicznego. Poza tym jeden pacjent Oddziału Neurologicznego oraz jeden pacjent Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zostali wypisani do domu.

Wypisy pacjentów z pozostałych oddziałów, decyzje o przeniesieniu do innych placówek medycznych lub o możliwości kontynuowania leczenia w tutejszym szpitalu,  będą podejmowane niezwłocznie po uzyskaniu wyników badań umożliwiających zakończenie postępowania epidemiologicznego w poszczególnych częściach - czytamy w komunikacie placówki.

Ministerstwo Zdrowia: Liczba zakażeń koronawirusem wzrosła do 5341

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek rano, że liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 5341, po tym jak potwierdzono 136 nowych przypadków zakażenia. Zmarło też sześć kolejnych osób.


Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Ministerstwo wyjaśniło równocześnie, że jedna osoba, która była zdublowana w raportach WSSE, została usunięta z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim. Ponadto resort podał, że od czasu potwierdzenia pierwszego przypadku w Polsce, 4 marca, zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem łącznie 164 pacjentów.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego.

Natomiast w środę potwierdzono w ciągu całego dnia 357 zakażeń, a zmarło 30 osób.