"Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał" – poinformował w poniedziałek wieczorem Zespół Szkół numer 30 w Bydgoszczy. "Naprawdę proszę, byśmy byli odpowiedzialni" - zaapelował w mediach społecznościowych Rafał Bruski, prezydent Budgoszczy. 20-latek był zarażony koronawirusem.

"Niestety, zmarł młody chłopak, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID" - napisał w mediach społecznościowych Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. Informację o śmierci ucznia potwierdził Zespół Szkół numer 30 w Bydgoszczy.

"Naprawdę proszę, byśmy byli odpowiedzialni. Nie myślmy tylko o sobie. Nawet jak czujemy się świetnie. Stosujmy się do zasad dla bliskich, dla wszystkich wokół nas" - apeluje Bruski.

Dopytywany w komentarzach przez internautów stwierdził: "Niestety, nie mogę ujawnić za dużo szczegółów, bo to sprawy bardzo osobiste. Niestety, zmarł młody chłopak, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID".

W komentarzach pojawiło się wiele głosów negujących istnienie epidemii Covid-19. Stwierdzali, że przyczyną śmierci młodego mężczyzny były inne choroby. "Jak widać, ciągle żyjemy w świecie egoistów, których jak samych nie dotknie, to nie uwierzą. Nie życzę nikomu i jeszcze raz proszę, żeby uwzględnić, że nie każdy przeżywa to bezproblemowo i mógł jeszcze długo żyć, nawet mając inne choroby" - odpisał prezydent Bydgoszczy.

GW: U 20-latka potwierdzono zakażenie koronawirusem

Informacja o śmierci ucznia - bez podania przyczyny -pojawiła się również na stronie bydgoskiego Zespołu Szkół nr 30. W skład tej placówki wchodzi również szkoła specjalna. W opublikowanym komunikacje napisano: "Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia".

"Gazeta Wyborcza" podała, że 20-letni uczeń ostatni raz był na zajęciach 2 października, a później źle się poczuł. Według informacji "Wyborczej" w środę 7 października karetka zabrała go do szpitala, lekarze stwierdzili u niego ostrą niewydolnością oddechową, a dzień później testy potwierdziły u niego obecność koronawirusa. 20-latek zmarł w niedzielę rano, miał choroby współistniejące - czytamy w "GW".

Ponad 4300 zakażeń, 35 osób nie żyje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 4394 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby zmarło 35 chorych na Covid-19. 

Bilans pandemii koronawirusa w Polsce wzrósł tym samym do 130 210 zakażonych. Nie żyje 3 039 spośród nich.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 5262 osób, u których potwierdzono zakażenie. 404 z nich podłączone są do respiratorów - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii wyzdrowiało 81 201 osób - ostatniej doby to 899 osób.