685 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Małopolsce. To wynik bliski piątkowego rekordu w tym regionie.

685 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Małopolsce. To wynik bliski piątkowego rekordu w tym regionie.
Mobilny punkt poboru wymazów do badań pod kątem możliwego zakażenia koronawirusem w Krakowie //Łukasz Gągulski /PAP

Najwięcej nowych przypadków w Małopolsce - aż 268 - odnotowano w Krakowie. W powiecie myślenickim jest ich 53, a w powiatach nowosądeckim i krakowskim - po 35. 

Jak podkreśliła rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, większość wykrytych przypadków to ponownie tzw. przypadki rozproszone - jest ich aż 562, co stanowi ponad 80 proc. wszystkich. W samym Krakowie mamy 268 przypadków, z czego tzw. rozproszonych jest aż 260; na drugim miejscu znalazł się powiat myślenicki, gdzie jest ich 44 na 53. To już jest etap, na którym tego typu przypadki będą dominować - powiedziała Paździo. 

Sanepid podaje, że obecnie w Małopolsce jest 4 718 aktywnych zakażeń koronawirusem. W tej grupie jest 4 492 dorosłych i 226 dzieci. Rośnie liczba osób, które wymagaja hospitalizacji - jest ich 583. Według służb wojewody, w całej Małopolsce zajętych jest 62 z 91 respiratorów przeznaczonych dla najcieżej chorych.

Sanepid poinformował o śmierci dwóch kolejnych osób - 74-letniego mężczyzny i 64-letniej kobiety. Oboje przebywali w szpitalach. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych przez Covid-19 wynosi obecnie 240.

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce odnotowano 127 nowych przypadków wyleczenia pacjentów z koronawirusem. Od początku epidemii jest ich w sumie 10 706.

Małopolski sanepid poinformował o 2 748 testach na koronawirusa wykonanych w ciągu ostatniej doby.