U gości hotelu Elbląg w Elblągu potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko. Hotel czasowo zamknięto, a władze miasta zaapelowały do mieszkańców o zachowanie spokoju.

Wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował, że w hotelu Elbląg zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracowników firmy, która buduje w okolicach farmę wiatrową. Są to Portugalczyk i Chorwatka.

"Służby sanitarne w Elblągu ustalają z iloma osobami zakażeni mieli kontakt" - powiedział Dzisko.

W związku z kwarantanną gości i obsługi hotel Elbląg został czasowo zamknięty. Władze miasta zapewniły, że w razie potrzeby hotel dostanie środki ochronne. W komunikacie zaapelowano do mieszkańców miasta o spokój i przestrzeganie reguł sanitarnych.

Nowe zakażenia w województwie warmińsko-mazurskim

W woj. warmińsko-mazurskim w piątek zanotowano 6 nowych zakażeń, wśród których dwie osoby - z Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego to obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski do pracy. Wcześniej 17 przypadków zakażenia wykryto u pracowników z Ukrainy, którzy przyjechali do Susza.

"Niestety warunki, w jakich kwaterowani są Ukraińcy są fatalne. W jednym pokoju na niewielkiej powierzchni mieszka po 6 osób. Jeśli trafi się ktoś zakażony, nie ma możliwości, by inni także się nie zakazili" - powiedział Dzisko.

Dwa zanotowane w piątek przypadki to osoby, które zakaziły się na wakacjach - jedna odpoczywała na południu Polski, inna u rodziny w Gdyni.

"Wykryte w piątek przypadki nie rokują powstania dużego ogniska choroby" - powiedział Dzisko.

W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano dotąd 332 przypadki zachorowania, zmarły dwie osoby.