Wesela zaczynają być dużym problemem w związku z zakażeniami koronawirusem. Według Ministerstwa Zdrowia, stanowią one coraz większą część bilansu zachorowań. Dziś resort poinformował w sumie o 595 nowych przypadkach w całej Polsce.

Wesela stanowią największy problem na Mazowszu, w Małopolsce, w Warmińsko-Mazurskiem i na Podlasiu. W tym ostatnim województwie zdarzyło się, że po jednej z imprez zostało zarażonych 100 osób, a 600 trafiło na kwarantannę. 

Dziennie to jest w granicach kilkudziesięciu do 100 zakażeń, z samych imprez okolicznościowych, z wesel. Więc jeżeli jesteśmy na na takim weselu, nie przestrzegamy norm epidemiologiczno-sanitarnych, niestety musimy się liczyć, że 4-5 dni po weekendzie będziemy mieć wysyp kilkudziesięciu zakażeń - mówi rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. 

Dzisiaj najwięcej zakażeń potwierdzono w województwie mazowieckim. Powodem jest dużo małych ognisk zakażeń, np. w firmach spedycyjnych, ale także zakażenia w jednym z domów pomocy, a także w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze. 

Opracowanie: