W Bytowie, w woj. pomorskim zmarła 19-letnia Wiktoria, która była zakażona koronawirusem. Lokalne media podają także, że nie żyje także jej 25-letni brat. On również miał Covid-19.

19-latka była podopieczną Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie. Jak podaje ibytow.pl, Wiktoria była osobą niepełnosprawną. Od 19 października przebywała w domu, wykryto bowiem u niej zakażenie koronawirusem.

W ostatnich dniach jej stan się pogorszył i trafiła do szpitala w Kościerzynie. Tam niestety zmarła.

Jesteśmy zszokowani. To była nasza wieloletnia uczennica. W ostatnim czasie była w domu. Nie uczęszczała na zajęcia - mówi w rozmowie z ibytow.pl dyrektor ośrodka Kazimierz Kerlin.

25-letni brat Wiktorii też miał koronawirusa

W nocy ze środku na czwartek zmarł także 25-letni brat Wiktorii - Wojciech. Również był zakażony koronawirusem. Jego stan pogorszył się nagle. Jak w piątek poinformował sanepid, 25-latek nie miał chorób współistniejących. 

 "Dziś odszedł do Pana nasz Wojtek. Miał tylko 25 lat. Wczoraj zmarła jego młodsza siostra. Prosimy o modlitwę za ich dusze, by Jezus ich przyjął do Nieba. Składamy najszczersze wyrazy współczucia na ręce rodziny i najbliższych! Pierwszy anioł będzie już śpiewał Bogu chwałę na wyżynach niebieskich. Strasznie nam przykro... Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!" - napisał zespół Anioły Nadziei i Przyjaciele, do którego należał Wojtek.

Wiktoria i Wojciech mieli jeszcze dwóch starszych braci. Nie mają oni żadnych problemów zdrowotnych.

Rekordowo dużo zakażeń na Pomorzu

W czwartek w woj. pomorskim potwierdzono 953 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jest to największy dobowy przyrost, jaki zanotowano od początku epidemii.

Najwięcej zachorowań potwierdzono w Gdańsku - 153, w powiecie wejherowskim - 89 i powiecie kartuskim - 83. Następnie w Gdyni - 67, Słupsku - 60, powiecie chojnickim - 54, w powiatach bytowskim, tczewskim i gdańskim - po 52, w powiecie starogardzkim - 49, powiecie kwidzyńskim - 46, powiecie słupskim - 38, powiecie kościerskim - 31, powiecie malborskim - 31. W pozostałych pomorskich powiatach liczba nowych zachorowań utrzymała się poniżej 30.

Zmarło kolejnych 16 osób, w tym dwie, które nie miały chorób współistniejących.