Osoby, które chorowały na Covid-19, nie będą dopuszczane do służby w amerykańskim wojsku. Tę informację podaną przez Military Times potwierdza Pentagon. Przekonuje jednocześnie, że to tymczasowa polityka, a decyzja jest spowodowana brakiem wiedzy na temat choroby.

Według opublikowanego przez Military Times wewnętrznego komunikatu Pentagonu, nowa polityka rekrutacyjna nakazuje, by kandydaci do służby, którzy chorowali na Covid-19, byli dyskwalifikowani.

Pentagon potwierdził autentyczność komunikatu. W rozmowie z CNN przedstawiciel Pentagonu wyjaśnił, że decyzja jest tymczasowa i wiąże się z brakiem pewnej wiedzy na temat długoterminowych skutków zdrowotnych zakażenia koronawirusem.

Badania przeprowadzone m.in. w Hongkongu wykazały, że u części pacjentów - nawet tych z łagodnym przebiegiem choroby - koronawirus może spowodować długotrwałe uszkodzenie płuc.

Minister obrony USA Mark Esper zapowiedział przeprowadzenie testów na losowej grupie żołnierzy. Chodzi o sprawdzenie, jak duża liczba wojskowych została zakażona koronawirusem.