Pacjent, który z podejrzeniem zarażenia koronawirusem trafił dziś do szpitala w Olkuszu, został przetransportowany na oddział zakaźny do Krakowa. Jak poinformowała RMF FM rzeczniczka olkuskiego Nowego Szpitala - transport odbył się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa.

Jak poinformowała rzeczniczka szpitalu w Olkuszu jeden z pacjentów, ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem, został przetransportowany do szpitala w Krakowie na oddział zakaźny. Jak dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy RMF FM, pacjent przyjechał z Chin. Do szpitala trafił z wysoką gorączką, miał też duszności.

Transport odbył się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, a o sprawie poinformowano odpowiednie służby - między innymi sanepid i ministerstwo zdrowia.

Po chwilowym zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Olkuszu - teraz działa on już normalnie.

MZ: W Polsce nadal nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem

Kilkanaście osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem obecności koronawirusa, a ponad 500 jest w stałym monitoringu przez służby sanitarnepowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Poinformował, że NIZP-PZH ma już testy pozwalające na diagnozowanie koronawirusa. Zapewnił również, że w najbliższych dniach nastąpi ewakuacja Polaków przebywających na terenie Wuhanu - powrót zadeklarowało 31 osób.

Wiceszef MZ powiedział, że w Polsce nadal nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Zaznaczył jednocześnie, że "wcześniej czy później taki przypadek na pewno się pojawi".

W tej chwili hospitalizowanych jest kilkanaście osób z podejrzeniem obecności takiego wirusa, ponad 500 osób jest w stałym monitoringu przez służby sanitarne - informował Kraska w piątek.

PEŁEN RAPORT NA TEMAT ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA ZNAJDZIECIE <<< TUTAJ >>>

Opracowanie: