​Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że ponownie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Tym samym pozostanie na kwarantannie.

Mój powtórny test jest znowu pozytywny, ale na co dzień pracuję. Jedyna różnica polega na tym, że nie pracuję na Bankowej (w Kijowie, gdzie znajduje się siedziba prezydenta - przyp.red.) ale na Zabołotnego (gdzie znajduje się szpital) - powiedział w filmie udostępnionym na swoim profilu na Facebooku.

Prezydent Ukrainy podkreślił także, że wrócił mu już węch oraz spada temperatura. Zełenski wyraził także nadzieję, że następny film zostanie nagrany już poza szpitalem.

9 listopada Wołodymyr Zełenski i szef prezydenckiej kancelarii Andrij Jermak ogłosili, że otrzymali pozytywne wyniki testów na koronawirusa. W związku z tym obaj zdecydowali o samoizolacji.

11 listopada biuro prasowe prezydenta podało, że Zełenski trafił do kliniki. Podkreślono, że głowa państwa leczy się w taki sam sposób, jak inni pacjenci, a jego leczenie kosztuje 7800 hrywien dziennie.