Pięcioletnie dziecko z innymi chorobami współtowarzyszącymi jest wśród 708 nowych ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii - podały władze medyczne. To najmłodsza ofiara epidemii w tym kraju i prawdopodobnie w Europie.

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka - płci, miejsca zgonu ani chorób, na jakie cierpiało.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był zmarły w poniedziałek 13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu. Według wstępnych ustaleń nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem. W piątek odbył się jego pogrzeb. Nie mógł w nim uczestniczyć nikt z jego rodziny. Matka i sześcioro rodzeństwa są w kwarantannie, ponieważ dwójka z rodzeństwa również ma objawy koronawirusa.

Najmłodszą w Europie ofiarą koronawirusa była do tej pory 12-letnia dziewczynka, która na początku tygodnia zmarła w Belgii.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zgonów z powodu koronawirusa. W ciągu doby między 17:00 w czwartek a 17:00 w piątek zmarło 708 osób. Ogólny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 4313. Zmniejszyło się natomiast tempo przyrostu nowych przypadków. W ciągu doby wykryto ich 3735, zaś od początku epidemii - 41,9 tys.