Brak możliwości trenowania w obiektach sportowych z powodu pandemii koronawirusa nie zniechęca prawdziwych sportowców. 57-letnia brytyjska pływaczka Sharron Davis udowodniła, że "dla chcącego nic trudnego". Basen zamieniła na... kuchenny blat. Jej film z treningów "na sucho" cieszy się ogromną popularnością w internecie.

Kostium, czepek, okulary - wszystko tak jak na basenie. Tylko zamiast toru wypełnionego wodą - kuchenny blat. Tak wygląda trening Sharron Davies, która w 1980 roku zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich. 

57-latka pływała w swojej kuchni motylkiem lub kraulem. Nogi pływaczki trzymał w kostkach jej 13-letni syn.

Internauci, którzy śledzą konto Davis na Twitterze, pytali ją, dlaczego do swoich ćwiczeń ubrała się tak, jakby była rzeczywiście na basenie. "Wirtualne pływanie" - skwitowała krótko sportsmenka.

Większość obserwujących nie kryje zachwytu nad siłą mięśni tułowia Davies, dzięki którym połowa jej ciała wisi w powietrzu. Niesamowite. Nie jest pewna, co podziwiam bardziej - siłę Twoich pleców, czy Twoją kuchnię - zażartowała brytyjska lekkoatletka Marilyn Okoro.

Sama Sharron Davis zachęca osoby, które obserwują jej konto na Twitterze, do uprawiania wszelkiej aktywności sportowej. Podobny film zamieściła na swoim Instagramie 28-letnia była rosyjska pływaczka Julija Jefimowa.