Z powodu pandemii koronawirusa Oktoberfest zostanie w tym roku odwołany - donosi, powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia, niemiecki dziennik "Bild". Na wtorkowy poranek zapowiedziana jest konferencja prasowa premiera Bawarii Markusa Soedera i burmistrza Monachium Dietera Reitera, którzy mają poinformować o aktualnych planach ws. tegorocznej edycji słynnego festynu.

Oktoberfest - który odbywa się w Monachium od 1810 roku - miał rozpocząć się w tym roku 19 września i potrwać do 4 października.

W ostatnim czasie jednak przedstawiciele władz Bawarii i samego Monachium wielokrotnie już sugerowali, że z powodu pandemii COVID-19 wydarzenie zostanie najprawdopodobniej odwołane.

Teraz dziennik "Bild" podaje, że według jego nieoficjalnych ustaleń decyzja o odwołaniu tegorocznego Oktoberfest już zapadła.

Jak relacjonuje tabloid, część ludzi odpowiedzialnych za jeden z największych festynów na świecie próbowała przeforsować ideę organizacji imprezy w skromniejszym wydaniu: ze wstępem wyłącznie dla lokalnych gości. Miasto miało jednak odrzucić ten pomysł.