Pływaczka Katarzyna Baranowska zajęła ostatnie, 39. miejsce w eliminacjach na dystansie 200 m stylem zmiennym i nie awansowała do półfinału igrzysk w Rio de Janeiro. Najlepsza była Węgierka Katinka Hosszu, która czasem 2.07,45 pobiła rekord olimpijski.

Katarzyna Baranowska /PAP/Adam Warżawa /PAP

Polka startowała w pierwszym z pięciu poniedziałkowych wyścigów eliminacyjnych. Uplasowała się na ósmej pozycji z wynikiem 2.19,03.

Z najlepszym rezultatem do półfinału awansowała Hosszu. Wyprzedziła Brytyjkę Siobhan-Marie O'Connor 2.08,44 oraz Amerykankę Melanie Margalis 2.09,62.

Rok temu podczas mistrzostw świata w Kazaniu Hosszu pobiła rekord świata na tym dystansie - 2.06,12.