Piłkarz reprezentacji Polski Maciej Rybus opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie i udał się na badanie rezonansem magnetycznym. Na razie nie wiadomo, na ile poważny jest jego uraz barku.


"Rybus pojechał na badania wykonać rezonans magnetyczny barku z podaniem środka kontrastowego, aby wykluczyć uszkodzenie obrąbka stawowego" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, ale nie trenował jeszcze z zespołem. W piątek lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski poinformował, że to jedynie stłuczenie barku.

W Arłamowie piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do mistrzostw Europy we Francji. Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek i wieczorem trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii. 


(mn)