Do przepychanek między węgierskimi kibicami a policją doszło na trybunach Stade Velodrome w Marsylii przed rozpoczęciem meczu reprezentacji Węgier z Islandią. Według agencji prasowej AFP, dwie grupy węgierskich fanów z oddzielnych sektorów chciały się połączyć - na sprzeciw ze strony stewardów kibice zareagowali próbą wyrwania oddzielających ich barierek. Wtedy interweniowała policja, która szybko przywróciła porządek.

To kolejne już incydenty z udziałem kibiców w trakcie Euro 2016. Zaczęły się one przed tygodniem właśnie w Marsylii przy okazji spotkania drużyn Rosji i Anglii. Do zamieszek doszło wtedy na ulicach miasta i na trybunach. Sąd zdecydował o deportacji 20 Rosjan.

Kilka dni później doszło do awantur w Lille. Ich bilans to 36 zatrzymanych i 16 osób w szpitalu. Policja musiała użyć m.in. gazu łzawiącego i pieprzowego, by opanować sytuację na ulicach miasta, np. w okolicach głównego dworca kolejowego. W zamieszkach uczestniczyli ludzie z różnych krajów.

W sobotę natomiast Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie wobec federacji Chorwacji i Turcji. Będą one odpowiadać za rzucanie przez ich fanów na boisko rac i petard, a dodatkowo Chorwaci - za zamieszki na trybunach i rasistowskie zachowanie niektórych kibiców na stadionie w Saint-Etienne, zaś Turcy - za wbiegnięcie przez kibiców na murawę w Nicei.

Zobaczcie incydenty z udziałem Chorwatów podczas meczu ich reprezentacji z Czechami:

(edbie)