Robert Lewandowski przyznał na konferencji prasowej, że wraz z kolegami z Bayernu Monachium żartował na temat sobotniego meczu eliminacyjnego do Euro 2016. "Niemcy żartowali, że remis wezmą w ciemno" - powiedział napastnik. Selekcjoner Adam Nawałka komplementował zaś rywali biało-czerwonych. "Ta drużyna praktycznie jest bez wad" - stwierdził.

Z pewnością to nie będzie łatwy mecz, ale nie możemy się przestraszyć rywala. Czasami bojaźliwe podejście nam nie pomaga. Ważna będzie konsekwencja w realizowaniu zadań taktycznych od początku do końca. Jeżeli będziemy pokazywali swoje najmocniejsze strony, to będziemy w stanie powalczyć o zwycięstwo - zapewniał Lewandowski, który doskonale zna sobotnich rywali biało-czerwonych. W Bundeslidze rozgrywa właśnie piąty sezon, a w lipcu, po czterech latach spędzonych w Borussii Dortmund, dołączył do ekipy Bayernu Monachium, na którego graczach opiera się reprezentacja Niemiec.

Po zdobyciu mistrzostwa świata wzrosła ich pewność siebie - to nie ulega wątpliwości. Każdy z nich czuje się inaczej. Z drugiej strony można to wykorzystać, bo na moment mogą "przysnąć", a my możemy ich zaskoczyć. Poza tym to jest nieco inna reprezentacja niż ta z mistrzostw świata w Brazylii - ocenił Lewandowski.

Kilka razy żartowaliśmy na temat sobotniego meczu. Niemcy żartowali, że remis wezmą w ciemno - zdradził. Tak na poważnie, to wiadomo, że w eliminacjach każdy punkt jest ważny. Powinniśmy pamiętać, że po meczu z Niemcami czeka nas spotkanie ze Szkotami - dodał.

Adam Nawałka: Niemiecka drużyna jest praktycznie bez wad

Z wielkim uznaniem wypowiadał się o niemieckiej ekipie selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. To są mistrzowie świata. Ta drużyna do perfekcji doprowadziła organizację gry w każdym elemencie. Pomimo rotacji w składzie w porównaniu do mundialu ten zespół nadal jest bardzo groźny. W tym systemie ten zespół funkcjonuje od wielu lat. Ta drużyna praktycznie jest bez wad - stwierdził na konferencji prasowej.

Trzeba czuć respekt, ale nie wolno nam czuć lęku. Mamy zawodników, którzy prezentują światową klasę, i będziemy chcieli wykorzystać swoje atuty. Cały czas ćwiczymy ustawienie 4-4-2, choć próbowaliśmy wariantu z trzema obrońcami. Potem podejmiemy decyzję, w jakim ustawieniu zagramy - dodał selekcjoner.

W Warszawie piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do meczów eliminacyjnych Euro 2016 z Niemcami (11 października) i Szkocją (14 października). Oba spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym.