Krzysztof Piątek nie zagra w zbliżających się mistrzostwach Europy: informację przekazał oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej. Napastnik nabawił się kontuzji w ostatnim ligowym meczu Herthy Berlin: doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Po operacji czeka go kilka miesięcy przerwy w grze.

Krzysztof Piątek nabawił się urazu dwa dni temu, po jednym z pojedynków powietrznych w drugiej połowie meczu Bundesligi pomiędzy Herthą Berlin a Schalke 04 Gelsenkirchen (2:1).

Jak podaje PZPN, dokładniejsze badania wykazały, że reprezentant Polski doznał złamania kostki.

Już wczoraj Hertha podała, że dla Piątka to koniec ligowego sezonu. Teraz PZPN oficjalnie potwierdził, że 25-letni napastnik nie pojedzie na rozpoczynające się 11 czerwca Euro 2020.

"Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedź na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził" - relacjonuje lekarz polskiej kadry Jacek Jaroszewski.

Jak dodaje, po dzisiejszej operacji Krzysztofa Piątka "czekają go 3-4 miesiące przerwy, zanim wróci na boisko".

"Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił na boisko" - podsumowuje Jaroszewski.

Mocny punkt kadry

Krzysztof Piątek był jednym z trzech naszych napastników - obok Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika - mogących być niemal pewnymi powołania do kadry na Euro 2020.

Do tej pory 25-latek rozegrał w reprezentacji 18 spotkań i zdobył w nich 8 goli.

Wystąpił m.in. w trzech pierwszych, rozegranych w marcu, meczach kwalifikacji mistrzostw świata 2022: w starciu z Węgrami w Budapeszcie wpisał się na listę strzelców.

W barwach Herthy BSC natomiast wystąpił w sezonie 2020/21 w 32 spotkaniach, a zdobył w nich 7 bramek. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.