Już za pięć tygodni, 18 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpią do egzaminów kończących szkołę. To prawdziwy maraton, nazywany często małą maturą. Egzaminy potrwają trzy dni, a od ich wyniku będzie zależeć, czy uczeń zostanie przyjęty do wymarzonej szkoły średniej.

Pięć tygodni to jeszcze sporo czasu na nadrobienie zaległości, dlatego ewentualne braki warto sprawdzić już teraz. Specjalnie dla gimnazjalistów "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował trzy poradniki z przykładowymi zadaniami i rozwiązaniami.

W poniedziałek, 14 marca do "Dziennika Gazety Prawnej" został dołączony test wiedzy humanistycznej. We wtorek, 15 marca - testy matematyczno-przyrodnicze, a w środę, 16 marca - arkusze z języka angielskiego.

Zadania napisali specjalnie dla Was doświadczeni pedagodzy z wieloletnią praktyką w szkołach. Dzięki temu możecie mieć pewność, że rozwiązując testy gruntownie powtórzycie wiedzę, konieczną do zdania na zadowalającym poziomie egzaminu gimnazjalnego. Będzie także jeszcze wystarczająco dużo czasu, by nadrobić ewentualne zaległości. Co ważne - wypełniając arkusze będziecie mogli natychmiast zweryfikować swoje umiejętności, bo do każdego zadania dołączone jest rozwiązanie. 

Chcesz dobrze przygotować się do egzaminów gimnazjalnych? Mamy dla Was książeczki z przykładowymi testami z języka angielskiego wraz odpowiedziami. Zestaw zadań przygotowali eksperci współpracujący z „Dziennikiem Gazetą Prawną.”
Jak otrzymać książeczkę z przykładowymi testami? 16 marca (środa) po godz. 12 i po godz. 15 wyślijcie mail na adres fakty@rmf.fm. W tytuł listu wpiszcie TESTY GIMNAZJALNE, w treści - swoje dane do korespondencji. Musicie się jednak spieszyć - książeczkami z testami otrzyma bowiem 10 pierwszych osób.


Poniżej przykładowe zadania z rozwiązaniami

Test humanistyczny

Test matematyczno-przyrodniczy


Język angielski


Odpowiedzi na kolejnej stronie