Egzaminy gimnazjalne czas zacząć! We wtorek uczniowie III klas będą zmagać się z częścią humanistyczną. Po południu na stronie RMF24 opublikujemy arkusze egzaminacyjne wraz z propozycjami odpowiedzi.

[EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. TUTAJ OPUBLIKUJEMY ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Egzamin ruszy o godzinie 9:00. Uczniowie będą wchodzić do sali pojedynczo, według kolejności na liście. Zajmą miejsca przy stolikach, których numery wylosowali.

Zdający dostaną do wpisywania odpowiedzi specjalnie przygotowaną kartę. Na niej kodują swoje dane. Następnie są informowani o godzinie rozpoczęcia i zakończenia egzaminu.

Część humanistyczna egzaminu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie potrwa 60 minut, a z zakresu języka polskiego - 90 minut. 

Po zakończeniu pierwszej części egzaminu na stronach RMF24 - około godz. 13 pojawią się arkusze zadań wraz z odpowiedziami. Około godz. 16 powinniście poznać rozwiązania z drugiej części testu.

O czym powinieneś pamiętać?

Zdający egzamin gimnazjalista nie może zapomnieć o dokumencie potwierdzającym jego tożsamość (np. ważna legitymacja szkolna). Powinien mieć przy sobie przybory do pisania i rysowania jak: długopis czy pióro z czarnym tuszem/atramentem, ołówek, gumkę i podstawowe przybory geometryczne (linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz).

Uwaga! Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Co musisz zabrać ze sobą? Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

Przypomnijmy, że egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego nowożytnego. Uczestnictwo w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeżeli ktoś nie przystąpi do egzaminu, będzie musiał powtórzyć ostatnią klasę.  

Na stronie RMF24 opublikujemy arkusze egzaminacyjne wraz z propozycjami odpowiedzi. 

Wszystko co o egzaminie wiedzieć trzeba: terminy i czas trwania [KLIKNIJ TUTAJ]

Co zrobić, by zobaczyć swoją pracę