Egzamin gimnazjalny 2014 dobiegł końca! Uczniowie klas III napisali już testy z języków obcych zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Na RMF 24 publikujemy arkusze egzaminacyjne dla poziomu podstawowego oraz odpowiedzi z angielskiego i niemieckiego!

Jak donosi reporter RMF FM Tomasz Skory, egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym był tak łatwy, że niektórzy uczniowie warszawskiego gimnazjum im. Władysława IV opuścili salę już po... 20 minutach. Zupełnie poniżej poziomu, którego się spodziewałem. Piece of cake. Czytanie łatwe, pisanie łatwe - podsumował jeden z gimnazjalistów.

Po teście na poziomie rozszerzonym pierwsi zdający zaczęli opuszczać salę już po 35 minutach - jak donosi Tomasz Skory: z wyraźną ulgą, a nawet nonszalancją. Generalnie bez żadnych niespodzianek, może trochę łatwiejsze, niż się spodziewałem. W szkole przygotowywaliśmy się z czegoś więcej. (...) Wyjątkowo proste. Wszystkie próbne testy, jakie pisaliśmy, były dużo trudniejsze - mówili gimnazjaliści naszemu reporterowi.

Angielski numerem 1

Najwięcej uczniów - 318 tysięcy - pisało test z języka angielskiego. Na drugim miejscu znalazł się pod tym względem język niemiecki, z którym zmierzyło się 50 tysięcy uczniów. Rosyjski zdawało 9,5 tysiąca gimnazjalistów, francuski - 1,3 tysiąca, hiszpański - 376, a włoski - 119.

Egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę danego, wybranego języka, rozpoczętą w szkole podstawowej. W tym roku do testu na poziomie rozszerzonym przystąpiło 314 tysięcy gimnazjalistów, czyli ponad 80 procent wszystkich trzecioklasistów.

Zobacz arkusze i odpowiedzi z pierwszych dwóch dni egzaminu

Piątek był trzecim i ostatnim dniem egzaminu gimnazjalnego 2014.

Na początek uczniowie sprawdzili swoją wiedzę humanistyczną - w środę rozwiązali testy z historii i WOS-u oraz języka polskiego. Na naszych stronach opublikowaliśmy oczywiście arkusze i odpowiedzi, opracowane przez nauczycieli z gimnazjum w Węgorzewie i z VI LO w Lublinie:

W czwartek gimnazjaliści musieli zaś zmierzyć się z testami z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Po wszystkim mogli oczywiście porównać swoje odpowiedzi z tymi, opracowanymi przez naszych ekspertów:

Wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniowie poznają w czerwcu.