Środa to drugi dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z matematyki. Po egzaminie na RMF24.pl opublikujemy arkusze zadań i rozwiązania.

Ile trwa egzamin ósmoklasisty z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki potrwa 100 minut. Pracę z arkuszem można przedłużyć, ale nie więcej niż o 50 minut. Uprawnienia mają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz cudzoziemcy.

Test rozpoczął się o godz. 9:00. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z matematyki wyznaczono na 13 czerwca 2023 r. (wtorek) - także na godz. 9:00.

We wtorek ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego. W czwartek czeka ich jeszcze egzamin z języka obcego nowożytnego. Rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa 90 minut. Największa grupa ósmoklasistów - 97,8 proc. - zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty na RMF24

O godz. 13 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze z matematyki. Chwilę później specjalnie dla Was będą je rozwiązywać nauczyciele z Prywatnej szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Krakowie.

Jutro w naszym specjalnym raporcie Egzamin ósmoklasisty 2023 opublikujemy odpowiedzi z egzaminu z języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty: Kiedy będą wyniki?

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Tego samego dnia swoje indywidualne wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w pierwszym terminie, będzie go pisał w drugim - w dniach 12-14 czerwca.

Wynik egzaminu ósmoklasisty ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.