W Katowicach dziś – śpiewająco – wystartowaliśmy z coroczną akcją „Choinka pod choinkę!”. Byliśmy z Wami na placu Lecha i Marii Kaczyńskich, gdzie wspólnie pobiliśmy rekord Guinessa w śpiewaniu jednego z najsłynniejszych przebojów „Last Christmas”. Wśród tysięcy naszych Słuchaczy w Katowicach był także Zespół Pieśni i Tańca „Małe Zagłębie”, który zaśpiewał tradycyjną pastorałkę – „Jam jest dudka”.

Naszą choinkową akcję rozpoczęliśmy w Katowicach. Nasz żółto-niebieski konwój odwiedzi w sumie 12 miast. W Kolejnych dniach pojawimy się m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. Odwiedzimy też mieszkańców Lublina, Kielc i Rzeszowa. Finał naszej akcji zaplanowaliśmy zaś 23 grudnia w Krakowie. 

Tradycyjnym elementem naszej choinkowej akcji jest Kolędowe Karaoke! Nie tylko gwiazdy, ale również Słuchacze RMF FM mają okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności swojego muzycznego talentu - i wejścia w świąteczny nastrój.

W każdym z 12 miast specjalne jury wybierze jedno świąteczne wykonanie, a spośród wyróżnionych w ten sposób nagrań Wy wybierzecie - w specjalnym głosowaniu, które rozpocznie się 23 grudnia - utwór, który otworzy Wigilijny Wieczór Kolęd na antenie RMF FM!

Dziś - jako pierwsi - zaprezentowali się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Zagłębie". Zobaczcie ich wykonanie pastorałki "Jam jest dudka"!

Pobiliśmy kolejny rekord Guinnessa!

W tym roku rozpoczęcie naszej choinkowej akcji było wyjątkowe. Postanowiliśmy pobić rekord Guinnessa w śpiewaniu najsłynniejszego świątecznego przeboju. Dzięki Wam się to udało! W Katowicach zabrzmiało "Last Christmas" na tysiące głosów!