W Katowicach, na Placu Szewczyka, wystartowała nasza wielka świąteczna akcja "Choinki pod choinkę" od RMF FM! Rekordziści ustawili się w kolejce po pachnące drzewko już o 4 nad ranem! "Najlepiej przyjść wcześnie rano, bo kto pierwszy wstaje, ten ma najładniejszą choinkę!" - uśmiechała się w rozmowie z naszym reporterem Marcinem Buczkiem pani Monika. Choinki będziemy rozdawać Wam codziennie, a odwiedzimy w sumie 12 miast.

Na Placu Szewczyka - podobnie jak w poprzednich latach - spotkaliśmy prawdziwych choinkowych weteranów. Był z nami słuchacz, który na "Choinkę pod choinkę" od RMF FM czekał już po raz piąty. Przyszli też - po raz trzeci - pani Monika i pan Tomek, a jako doświadczeni choinkowicze zabrali ze sobą kanapki, słodkie bułeczki i termos: w środku "herbata z miodem i cytryną, żeby było ciepło!".

Trzeci raz już tutaj jesteśmy. Ludzie się już po prostu znają, jest taki pan - z długą, siwą brodą, wygląda jak Święty Mikołaj - który był i rok temu, i dwa lata temu. Atmosfera jest super, zapraszamy wszystkich! - mówił naszemu reporterowi pan Tomek.

Drzewka rozdawaliśmy na Placu Szewczyka - jak w każdym mieście: od godziny 11:00 do wyczerpania zapasów. W Katowicach pomagał nam w tym wokalista Antek Smykiewicz. 

Jak w ubiegłym roku nie brakowało również piernikowych gwiazdeczek z logo RMF FM: do schrupania lub zawieszenia na choince!

Ruszyło nasze świąteczne karaoke!

Trzy kolędy, trzy różne wykonania - każde z nich magiczne. W trakcie naszej corocznej akcji "Choinki pod choinkę" po raz kolejny zachęcamy słuchaczy, którzy przyszli po pachnące drzewko, do zaśpiewania ulubionych kolęd i pastorałek. W Katowicach chętnych było sporo. Naszemu redakcyjnemu... czytaj więcej

Tradycyjnie podczas naszej choinkowej akcji szukamy talentów wokalnych! W każdym mieście zorganizujemy kolędowe karaoke, w każdym nasze jury wybierze jedno, najciekawsze według jurorów, wykonanie. Autorzy 12 wyróżnionych wykonań zmierzą się później w Wielkim Finale - to Wy zdecydujecie wówczas w głosowaniu, którą kolędę usłyszymy na antenie RMF FM w Wigilię, na rozpoczęcie specjalnego Wieczoru Kolęd o godzinie 17:00!

Te miasta odwiedzimy w kolejnych dniach!

W następnych dniach nasz choinkowy konwój odwiedzi: Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdynię, Olsztyn, Warszawę, Łódź, Rzeszów, Lublin, Kielce i Kraków.

Pamiętajcie, że pachnące, zielone drzewka będziemy rozdawać w wielu miejscach, nie tylko w centrach miast. Jedno z naszych aut, wypełnione choinkami, przemierzać będzie ulice - bądźcie więc czujni, niewykluczone, że spotkacie je w swojej okolicy!

W rozdawaniu drzewek codziennie pomagać nam będą gwiazdy estrady. Oprócz Antka Smykiewicza, który zawitał z nami do Katowic, spotkacie m.in. Ewelinę Lisowską, Rafała Brzozowskiego, Sarsę, zespół Enej, Piersi, a także Margaret czy Natalię Szroeder.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i odbierania pachnących choinek od RMF FM!