Jutro Wigilia, kolędy i łamanie się opłatkiem. Wielu z nas musi jednak najpierw dojechać do domu, do rodziny. Tych, którzy wybierają się w podróż pociągiem ostrzegamy: będzie tłoczno. Sprawdźcie, gdzie będzie najgorzej.

Na podstawie danych z systemu sprzedaży biletów PKP Intercity sporządziło listę pociągów z dużą frekwencją. Komplet biletów już sprzedano na 15 pociągów. To m.in. Wołodyjowski relacji Szczecin-Przemyśl , Bieszczady i Dolnoślązak z Wrocławia do Przemyśla czy Sztygar z Dolnego Śląska do Lublina.

Szykujcie się też na ścisk w pociągach wyruszających ze stolicy - Karkonosze do Szklarskiej Poręby, Lubuszanin do Zielonej Góry i Brzechwa do Przemyśla. Komplet pasażerów będzie także na trasie Szczecin-Lublin i z powrotem, Kołobrzeg-Kraków również w obie strony i tak samo Szczecin-Białystok w pociągu oficjalnie zwanym Podlasiakiem, a przez bywalców ironicznie "Strzałą Północy".

Zdecydowanie luźniej będzie w Wigilię i Pierwszy Dzień Świąt. Za to drugiego dnia zapowiada się szturm na Podhale. Arcytłoczno będzie w pociągach ze Szczecina i z Gdyni do Zakopanego.

Zobacz szczegółówą listę pociągów z dużą frekwencją.