Ikona boksu Muhammad Ali znowu trafił do szpitala w Louisville. Był tam tydzień temu z powodu infekcji dróg moczowych. Jego stan jest stabilny. W sobotę legendarny pięściarz będzie obchodził 73. urodziny.

Zmagający się od lat z chorobą Parkinsona Muhammad Ali 20 grudnia trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Szczegółowe badania ujawniły jednak ostre zapalenie dróg moczowych. Przed tygodniem został wypuszczony do domu i wydawało się, że wszystko jest w porządku. W czwartek jednak znowu znalazł się w szpitalu. Nic złego się nie stało, to jedynie leczenie rekonwalescencyjne, które pomoże mu szybciej wrócić do  zdrowia - twierdzą media.

Cassius Marcellus Clay Jr., urodził się 17 stycznia 1942 roku. Karierę zaczął na olimpijskim ringu w Rzymie (1960), pokonując w finale wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. Szybko zaczął odnosić sukcesy w gronie zawodowców. Pierwszy tytuł mistrza świata wszech wag zdobył w 1964 roku, mając 22 lata, po zwycięstwie nad inną sławą - Sonnym Listonem. Potem przyszły słynne pojedynki z George'em Foremanem i Joe Frazierem.

Do 1981 roku stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut.