Wałbrzych

1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy ważnym w dni robocze. Wyjątkiem będzie linia numer 4. Tutaj pojawią się dodatkowe kursy. Na cmentarzach dyżurować będą pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy mają pomagać w odnalezieniu drogi, czy odpowiedniego przystanku autobusowego.

Od dziś do niedzieli na ulicy Sikorskiego, na wydzielonych pasach ruchu wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe. Samochody można zostawić także na remontowanym fragmencie Sikorskiego. To okolice cmentarza przy ulicy Przemysłowej w centrum miasta. Na samej przemysłowej obowiązuje zakaz ruchu. Wjechać mogą tylko taksówki i autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowe zakazy zatrzymywania pojawiły się również na ulicy Moniuszki. Tutaj auta nie można parkować na odcinku od byłego komisariatu do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego.

Przy pozostałych cmentarzach wyznaczono specjalne miejsca parkingowe na drogach dojazdowych. Nie można wjechać na drogi przylegające do nekropolii. Źle zaparkowane samochodu straż miejska odholuje na strzeżony parking.

Legnica

W Legnicy zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą tylko w sobotę w godzinach od 8 do 22. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Wrocławska na odcinku od Gwiezdnej do Neptuna. Zakaz nie dotyczy autobusów komunikacji miejskiej, taksówek i busów. Samochody nie wjadą również na ulicę Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego oraz na ulicę Kwiatową, od Cmentarnej do Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA.

Ruch kierunkowy wprowadzony zostanie na fragmentach ulic Cmentarnej, Brackiej, Kwiatowej oraz Kazimierza Wielkiego.

Jelenia Góra

W okolicach starego cmentarza przy ulicy Sudeckiej można parkować po prawej stronie jezdni na Skowronka w kierunku ulicy Mickiewicza. Przy prawych krawędziach na ulicy Mickiewicza. W razie potrzeby policja będzie pozwalała na parkowanie na pasach zieleni. Osoby niepełnosprawne mogą zostawić samochód na placu przy ulicy Sudeckiej, naprzeciwko bramy głównej cmentarza. Auto można zostawić także na placu przy Zakładzie Zieleni Miejskiej przy ulicy Mickiewicza, na ulicach Głowackiego i Staffa. Na całej długości ulicy Sudeckiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

W okolicach cmentarza przy ulicy Jagiellońskiej w Cieplicach samochód można zostawić na placach przy dworcu PKP, byłym szpitalu przy ulicy Mieszka I i przy prawej krawędzi jezdni na ulicy Marcinkowskiego. Policja pozwala także na parkowanie na ulicy Dworcowej, ale tylko przy lewej krawędzi i na Jagiellońskiej, po prawej stronie jezdni. Ulica Jagiellońska w okolicach samego cmentarza jest zamknięta.