W dniach od 31 października do 2 listopada w rejonie krakowskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w dotychczas obowiązującej organizacji ruchu. Sprawdźcie utrudnienia!

Cmentarz Rakowicki

Ulica Rakowicka w dniach 31 października do godziny 10:00 do 2 listopada zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul Lubomirskiego do ul. Prandoty, która również będzie wyłączona z ruchu od godziny 22:00 31 października. Na ul. Olszańskiej zostanie wprowadzony zakaz parkowania.

Ul. Chrobrego będzie jednokierunkowa od ul. Łukasiewicza do ul. Grochowskiej. Wyjazd z ul. Chrobrego wyłącznie w aleję Beliny- Prażmowskiego (gdzie będzie dopuszczone parkowanie zgodnie z istniejącymi znakami) lub w ulicę Grochowską.

Na ul. Kamiennej od godz. 5:00 rano 1 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od al. 29 listopada do przejazdu kolejowego. Od al. Słowackiego dojazd będzie możliwy do ul. Murowanej.

Cmentarz Batowicki

Ulica Powstańców w dniach od 1 listopada (od godziny 5:00) do 2 listopada zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ulicy Strzelców do skrzyżowania z drogą na Dziekanowice. Dodatkowo na tej ulicy zostanie wprowadzony obustronny zakaz zatrzymywania. Ulica Reduty również zostanie wyłączona z ruchu.

Na ul. Strzelców zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Powstańców do Ronda Barei.

Cmentarz Grębałowski

Na ulicy Kocmyrzowskiej w dniach od 1 listopada (od godziny 5:00) do 2 listopada wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu na odcinku od ul Łowińskiego do ul. Architektów. Dopuszczone będzie parkowanie równoległe jednostronne na odcinku od ul. Darwina do ul. Architektów. Objazd od strony Proszowic będzie możliwy ulicami Architektów, Jagiełły, Łowińskiego i Petöfiego.

Również na ul. Poległych zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Ul. Darwina zostanie wyłączona z ruchu i wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz Podgórski

W okolicy cmentarza Podgórskiego od 1 do 2 listopada zostaną wprowadzone następujące zmiany:

- ulice Ludowa i Wapienna zostaną wyłączone z ruchu.

- na ul. Swoszowickiej na odcinku od ul. Kamińskiego do ul. Robotniczej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu.

- ul. Wielicka bez ograniczeń. Będzie możliwość zaparkowania na niej pod Urzędem Miasta Krakowa.

Cmentarz Salwatorski

W dniach 1-2 listopada ulice św. Bronisławy i Malczewskiego zostaną wyłączone z ruchu. Na ul. św. Bronisławy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania. Na ul. Malczewskiego zakaz zatrzymania obowiązywał będzie po prawej stronie, od ul. Ks. Józefa w kierunku Kopca Kościuszki.

Cmentarz przy ul. Bieżanowskiej

Jeden kierunek ruchu zostanie wprowadzony na ulicach Podmiłów i Młodzieży. Na ul. Bieżanowkiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów w rejonie cmentarza.

W Krakowie w dniach od 27 października do 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ

ZIKiT Kraków