Na trzy miesiące przed uroczystością beatyfikacji Jana Pawła II warto sprawdzić jak dostać się do Rzymu. Z parafii, z biurem podróży, czy na własną rękę. Ta ostatnia możliwość, to mnóstwo komplikacji - przekonała się o tym reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka.

Podróż samochodem jest długa i męcząca. Za samolot w weekend od piątku 29 kwietnia do poniedziałku 2 maja będzie trzeba zapłacić blisko 850 złotych. Gdybyście chcieli lecieć do Rzymu w lutym, to będzie taniej o prawie 500 złotych. Najtańszych ofert przy wylocie z Warszawy, Berlina i Pragi już nie ma.

Znalezienie przyzwoitego noclegu w Rzymie graniczy z cudem, bo albo brak wolnych pokoi albo cena przekracza nasze możliwości.

Rezerwacje można zrobić na przykład w Neapolu, oddalonym od Wiecznego Miasta o ponad 200 kilometrów. Za trzy noce ze zniżką w ten weekend zapłacimy tam niespełna 800 złotych, ale musimy znać włoski.

Możemy jeszcze liczyć na pielgrzymkę z biura podróży. Koszt: nieco ponad 2 tysiące złotych, ale to oferta dla zorganizowanych.

Wyjątkowo atrakcyjna oferta przygotowywana jest dla młodzieży pokolenia JP2. Ja myślę, że 800 złotych, to jest takie absolutne minimum, jeżeli chodzi o wyjazd parafialny. Jeśli ten wyjazd będzie trwał 7 dni - zapewnił Dominik Cybulski z diakoni ewangelizacji.