Na co dzień spieramy się o kształt i przyszłość Polski, czasami za mocno, wybacz nam Polsko, ale to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko - powiedział szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk, który razem m.in. z szefem PO Grzegorzem Schetyną złożyli kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Kochamy Cię Polsko - podkreślił Tusk.

Dzisiaj 11 listopada życzę naszej niepodległej Rzeczpospolitej, w jej setne urodziny, i wszystkim rodakom, kolejnych stu lat i jeszcze więcej w szczęściu i pokoju - powiedział Donald Tusk po złożeniu kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Wiem, że na co dzień spieramy się miedzy sobą o kształt Rzeczpospolitej o przyszłość naszego państwa i wiem, że czasami za mocno, więc wybacz nam Polsko. Ale też wiem, dzisiaj to czuję szczególnie mocno, że to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko - dodał. Szef RE mówił, że w te "nasze polskie urodziny" chciałby powiedzieć najprostsze słowa, których nie należy się wstydzić: "Kochamy Cię Polsko".

Grzegorz Schetyna: Zza rok 11 listopada 2019 roku stąd zacznie się wielki, wspólny marsz

>>>UROCZYSTOŚCI 11 LISTOPADA. RELACJA NA ŻYWO<<<

Dziś ulice, Wrocławia, Warszawy będą zajęte przez tych, którzy odpychają europejską wspólnotę - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna, który razem z Donaldem Tuskiem złożył w niedzielę rano kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego koło Belwederu.

Nie możemy razem świętować. Dzisiaj polskie ulice, Wrocławia, Warszawy, będą zajęte przez tych, którzy odpychają europejską wspólnotę, żyją nienawiścią i niechęcią - dodał.

Chcemy powiedzieć, że za rok 11 listopada 2019 roku stąd zacznie się wielki, wspólny marsz, gdzie będziemy wszyscy obecni, wszyscy będziemy mówić: +Polska może być wspólnotą, wspólnotą w UE, wspólnotą dumnych ludzi, którzy pamiętają o swojej historii, ale chcą łączyć a nie dzielić - oświadczył przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

(ug)