Za nami ceremonia zamknięcia 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Przypomnijmy sobie najwspanialsze chwile minionych dwóch tygodni.

7 lutego - Uroczyste otwarcie 22 Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi na stadionie Fiszt.

8 lutego - pierwszym mistrzem olimpijskim w Soczi został Sage Kotsenburg. Amerykanin rywalizował w debiutującej w programie igrzysk snowboardowej konkurencji slopestyle. Justyna Kowalczyk zmagania w Rosji rozpoczęła od szóstego miejsca w biegu łączonym.

9 lutego - Kamil Stoch zdeklasował rywali na średniej skoczni i zdobył złoty medal. Słoweńca Petera Prevca wyprzedził aż o 12,7 pkt. Prześwietlenie wykazało, że w lewej stopie Justyny Kowalczyk jedna z kości jest złamana.

13 lutego - Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną. Druga Szwedka Charlotte Kalla była wolniejsza od Polki o 18,4 s.

15 lutego - dwa złote medale dla Polski. Najpierw na 1500 m triumfował panczenista Zbigniew Bródka. Holender Koen Verweeij był wolniejszy o zaledwie 0,003 s. Wieczorem po raz drugi najlepszy był Stoch. Na dużej skoczni o 1,3 pkt pokonał Japończyka Noriakiego Kasaiego.

17 lutego - Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Piotr Żyła zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich. Triumfowali Niemcy, przed Austriakami i Japończykami. Polakom do podium zabrakło 13,1 pkt.

19 lutego - Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły piąte miejsce w sprincie drużynowym.

22 lutego - kolejna medalowa sobota Polaków. Po finałowej porażce z Holenderkami na drugim stopniu podium stanęła polska drużyna panczenistek. Męski zespół po zwycięstwie nad Kanadyjczykami w wyścigu o trzecie miejsce cieszył się z brązu. Z trasy biegu na 30 km, przed połową dystansu, zeszła Justyna Kowalczyk.

23 lutego - Uroczyste zamknięcie 22 Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Polska zajęła jedenaste miejsce w kwalifikacji medalowej, po najbardziej udanym występie w historii.