Posiedzenie Senatu, szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki w Łodzi i możliwa decyzja o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego - to główne wydarzenia polityczne przyszłego tygodnia. To oczywiście nie wszystko.

Po poniedziałkowych emocjach związanych z meczem z Albanią we wtorek premier poleci do Bukaresztu, w Sejmie będą się kończyć prace nad ustawą o sądach pokoju, a komisja administracji wysłucha informacji ws. podejrzeń o stosowanie tortur w więzieniu w Barczewie.

W środę i czwartek zbiera się Senat, który zajmie się m.in. ustawą zrównującą aplikację mObywatel z dokumentami istniejącymi fizycznie.

Także w czwartek w Łodzi spotkają się szefowie dyplomacji krajów wschodniej flanki NATO, co istotne - z udziałem gości ze  Szwecji i Finlandii, krajów niebędących jeszcze członkami Paktu.

W piątek poznamy wstępne dane o inflacji za marzec, która po raz pierwszy od dawna może spaść, choć tylko z powodu sposobu liczenia rok do roku.

Poza tym opozycja dalej będzie się spierać o listę list wyborczych, a Trybunał będzie czekał na opinie ws. ustawy o Sądzie Najwyższym, słowem tydzień jak wiele innych.