Synoptycy zapowiadają, że na południu i zachodzie Polski może pojawić się zachmurzenie, a miejscami także burze z gradem. Mieszkańcy tych regionów powinni uważać również na porywisty wiatr. Według prognoz, na pozostałym obszarze kraju będzie z kolei słonecznie i ciepło.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami na zachodzie i południu kraju. Zagrożone są województwa dolnośląskie i opolskie, a zwłaszcza rejony podgórskie i Sudety. 

"Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu 20-30 mm, punktowo także i powyżej 40 mm" - zapowiadają synoptycy. Mieszkańcy województw dolnośląskiego i opolskiego powinni również uważać na porywisty wiatr. Jego prędkość wyniesie średnio do 75-80 km/h. Lokalnie może być to nawet 90 km/h. 

Należy spodziewać się trochę innej pogody niż w poprzednich dniach - wskazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Burze mogą pojawić się po południu. IMGW prognozuje również opady gradu. "Na ogół do 2-2,5 cm, jednak lokalnie do 3,5 cm" - zapowiadają synoptycy.

Na zachodzie Polski termometry pokażą 17-18 st. C. 

Jaka pogoda w pozostałych regionach Polski?

Mieszkańcy pozostałych województw kraju będą mogli cieszyć się ciepłą i słoneczną pogodą. 

Temperatura w pasie centralnym od Pomorza Wschodniego przez centrum, Mazowsze aż po południe - Małopolskę, Śląsk i Opolszczyznę - wyniesie ok. 25 stopni Celsjusza, na południu nawet 27-28 st. Na na wschodzie termometry pokażą ok. 22-24 st. C.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.