Mieszkańcy Wybrzeża otrzymali dziś ostrzeżenia z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. RCB nie wyklucza w najbliższym czasie przerw w dostawie prądu i utrudnień komunikacyjnych. Wszystko to w związku z silnym wiatrem.

Ostrzeżenia dotyczą pogody, która będzie w ciągu dnia, najbliższej nocy oraz jutra. RCB sugeruje by zabezpieczyć wolnostojące rzeczy, ostrzega także, że w związku z silnym wiatrem możliwe są utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu.


IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

Wcześniej ostrzeżenia związane z silnym wiatrem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.  Dotyczą one niemal połowy kraju. Jednak tylko dla Wybrzeża - od Świnoujścia po Mierzeję Wiślaną - wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Na Pomorzu Zachodnim obowiązywać będą one od godziny 18, w Województwie Pomorskim od północy.

Według synoptyków, w zależności od miejsca, średnia prędkość wiatru sięgać może na Wybrzeżu od 40 do 60 kilometrów na godzinę. W porywach wiatr może osiągać jednak prędkość 110 km/h w Zachodnio-Pomorskiem, a 100 km/h w Pomorskiem. Tam najsilniej wiać ma w rejonie Żuław i Mierzei Wiślanej. 


Opracowanie: