Przed oblodzeniami na drogach w północno-wschodniej i centralnej Polsce ostrzegł Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nocne śnieżyce synoptycy zapowiedzieli natomiast na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Śniegu możemy spodziewać się także w poniedziałek: według prognoz sypnie w 7 województwach.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniami na drogach, obowiązujące od 22:00 w niedzielę do 09:00 rano w poniedziałek, IMGW wydał dla 8 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Intensywne opady śniegu synoptycy IMGW zapowiedzieli natomiast na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu oraz w części województw mazowieckiego i małopolskiego. Może tam spaść 20-30 cm śniegu.

Najmocniej - jak wynika z prognoz - sypnie w podkarpackich powiatach: jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. W tych rejonach może spaść nawet do 35 cm białego puchu - i dla nich IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia.

Alert dla tych powiatów i Krosna ogłosiło również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Do mieszkańców rozesłano esemesa z ostrzeżeniem: "Uwaga! Dziś w nocy i jutro (24/25.01) intensywne opady śniegu i silny wiatr. Bardzo trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz".

Poniedziałek ze śniegiem: Sypnie w 7 województwach

Śnieg padać będzie również w poniedziałek: według prognoz, intensywnych opadów oraz zawiei i zamieci śnieżnych można spodziewać się we wschodniej części kraju.

Jak prognozuje IMGW, najwięcej śniegu, od 30 do 35 cm, spadnie tego dnia na Podkarpaciu.

Nieco słabsze mają być opady w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu: tam może przybyć około 20 cm białego puchu.

Najsłabszych opadów śniegu mogą natomiast spodziewać się mieszkańcy województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.