Piątek zapowiada się deszczowy i chłodny w całym kraju. "Na południu i w centralnej Polsce miejscowo może spaść do 45 litrów deszczu na metr kwadratowy" - informuje Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Piątek będzie deszczowy na większości obszaru Polski. Będzie też chłodniej. Jak mówi Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, maksymalna temperatura dojdzie do 20 stopni Celsjusza.

To będzie deszczowy dzień. Najwięcej deszczu w piątek spadnie na wschodzie i południu kraju, gdzie zostały wydane ostrzeżenia przed intensywnymi opadami. Na północnym zachodzie, dochodzącym do Wielkopolski oraz na południowym wschodzie należy spodziewać się także burz. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od 14-16 stopni na północnym wschodzie kraju do około 20 stopni na Dolnym Śląsku - dodaje Tomczuk.

Na stronie IMGW opublikowano już ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, gdzie lokalnie może spaść do 45 litrów na metr kwadratowy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk opisanych w ostrzeżeniach określono na 80 procent.