Nie mamy dobrych wieści dla wszystkich, którzy wyczekują wiosny. Zadowoleni mogą być natomiast amatorzy chłodu! Pogoda również w czwartek – jak od początku tygodnia – nie będzie nas rozpieszczać. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - poinformował PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniami.

Walijewski przekazał, że temperatura w czwartek będzie nieco wyższa od tej ze środy i termometry pokażą od 4 do 8 st. C. W rejonach podgórskich nadal będzie chłodno - od -1 do 3 st. C.

Nadal na południu będzie padał śnieg, tam jutro może dopadać do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju od 1 do 2 cm. W całym kraju cały czas prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu - poinformował synoptyk.

Dodał, że miejscami mogą pojawiać się również burze. Nieco słabszy będzie wiatr, którego prędkość osiągnie w porywach do 60 km/h, a w górach do 70 km/h. Tam gdzie będzie padał śnieg wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Słońce będzie się pojawiało jedynie miejscami.

Według prognoz IMGW pogoda zacznie poprawiać się w piątek i niewykluczone, że wysokie temperatury utrzymają się przynajmniej do wtorku.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Przymrozki w całej Polsce, ślisko na drogach i chodnikach w woj. zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz na Pogórzu Karpackim - ostrzega IMGW.

Przymrozki będą się utrzymywały w całym kraju w godzinach porannych.

Rano opady śniegu prognozowane są natomiast jedynie w południowych powiatach woj. śląskiego i małopolskiego. Tam przyrost pokrywy śnieżnej może sięgać od 10 do 15 cm.