Po kilku ciepłych i pogodnych dniach, dziś będzie odczuwalnie chłodniej - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu dnia temperatura maksymalne wyniesie od 14 do 18 stopni Celsjusza.

Według prognozy, środa będzie wyraźnie chłodniejsza od ostatnich kilku dni, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. Więcej będzie także chmur.

Jedynie na wschodzie Polski zachmurzenie w ciągu dnia będzie umiarkowane. Najwięcej chmur, z których może spaść deszcz, będzie w pasie obejmującym województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, zachodnią część mazowieckiego, dolnośląskie, opolskie, śląskie i część małopolskiego. Na południowym-zachodzie kraju w ciągu dnia może spaść do 10-12 mm deszczu. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni na północy i zachodzie kraju do około 18 stopni w centralnej i południowo-wschodniej części Polski. Wiatr będzie już słabszy i osiągający na północnym-wschodzie i wschodzie, w porywach, do 55 km/h - powiedział Ogrodnik.

W nocy we wschodniej części kraju będzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże, z większymi przejaśnieniami, a na północnym-zachodzie również możliwe są rozpogodzenia.

W pasie jezior pomorskich mogą pojawić się mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Od Pomorza Gdańskiego, przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, po Małopolskę i Dolny oraz Górny Śląsk zapowiadane są zanikające opady deszczu.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie, około 8 stopni w centrum i na Ziemi Lubuskiej. Najwyższe temperatury będą w strefie opadów - od 11 stopni na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, do 13 stopni w województwie śląskim.

Na zachodzie będzie wiał słaby, a na wschodzie umiarkowany wiatr. Wysoko w Tatrach spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

IMGW ostrzega: Wezbranie rzeki Skora w okolicach Zagrodna

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące wezbrania wody na rzece Skora w woj. dolnośląskim. Poziom wody przekroczył stan ostrzegawczy - podano w komunikacie.

Prawdopodobieństwo zjawiska jest wysokie i wynosi 90 proc. Dotyczy obszaru zlewni rzeki Skora.

"Występujące opady atmosferyczne spowodowały przybór wody w rzekach zlewni Skorej w woj. dolnośląskim do przekroczenia stanu ostrzegawczego w Zagrodnie. W związku z utrzymywaniem się opadów, prognozowany jest dalszy wzrost stanów wody z możliwością przekroczenia stanu alarmowego w Zagrodnie" - napisano w komunikacie.