Po kilku dniach słonecznej pogody, dziś będzie nieco chłodniej. "W zachodniej części kraju pojawią się chmury i przelotne deszcze" - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według IMGW, dziś Polska będzie podzielona na zachodnią część z zachmurzeniami i lokalnymi opadami deszczu oraz wschodnią - bez opadów i słoneczną.

W całym kraju temperatura będzie o kilka stopni niższa od tej z wczoraj. Na zachodzie, w pasie obejmującym województwo zachodniopomorskie, zachodnią część wielkopolskiego, dolnośląskie i częściowo opolskie oraz lubuskie, możliwe będą opady deszczu. Na północnym-zachodzie być może pojawią się słabe burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13-14 stopni na Suwalszczyźnie, przez 17-18 w centrum, do 20 stopni na południowym-zachodzie - powiedział Ogórek.

W nocy od środkowego Pomorza, przez Wielkopolskę po województwo opolskie będą utrzymywały się słabnące opady deszczu. Mogą pojawić się mgły. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie i sucho.

Minimalna temperatura w nocy to 5-6 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie, 8 w centrum, do 13 kresek na południowym-zachodzie i zachodzie. W kotlinach Karpat i na Podhalu termometry wskażą 4 stopnie.