Zabytkowa wieża do skoków na miejskim kąpielisku w Wiśle to już historia. Właśnie została zburzona. To był jeden z symboli miasta i jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Wiśle.

Słynne kąpielisko w Wiśle jest przebudowywane. Początkowe plany zakładały, że charakterystyczna wieża nie będzie wyburzona. Miała być jedynie wyremontowana. Ale plany trzeba było zweryfikować, kiedy okazało się, że wieża jest w bardzo złym stanie technicznym i w grę wchodzi wyłącznie jej rozbiórka.

Historia kąpieliska w Wiśle sięga lat 30. ubiegłego wieku. Od samego początku było to miejsce, które cieszyło się popularnością zarówno wśród turystów, jak i lokalnych mieszkańców.

Zburzona już wieża była najbardziej charakterystycznym punktem tego miejsca. Platformy do skoków znajdowały się w trzech miejscach: na wysokości 3, 5 i 10 metrów. Ale opracowana jest już koncepcja nowej wieży. Przygotowano ją w porozumieniu z konserwatorem zabytków. Ma ona nawiązywać do tej, która właśnie została zburzona.

Popularne kąpielisko w Wiśle jest nieczynne od prawie 10 lat. Pierwsze plany zakładały, że ponownie zostanie ono uruchomione w 2019 roku, ale ostatecznie termin ten przesunięto o rok.


Opracowanie: