​Katarzyna Piter pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer i awansowała do ćwierćfinału halowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Luksemburgu (pula nagród 235 tys. dol.). Polska tenisistka wygrała w trzech setach - 3:6, 6:1, 6:4. Dzięki temu po raz pierwszy w karierze zagra w 1/4 finału imprezy tej rangi. W ubiegłym tygodniu w Linzu występ zakończyła rundę wcześniej.

Mecz 1/8 finału w Luksemburgu, który trwał godzinę i 48 minut, był pierwszym spotkaniem na korcie zajmującej 144. pozycję w rankingu WTA Tour Piter z 63. na światowej liście Wickmayer. Pojedynek rozpoczął się po myśli niespełna 24-letniej Belgijki, która dwukrotnie przełamała Polkę i prowadziła 5:1. Urodzona w Poznaniu zawodniczka zdołała ugrać w tym secie jeszcze tylko dwa gemy.

W drugiej partii sytuacja się odmieniła. Piter, która do turnieju dostała się przez kwalifikacje, całkowicie kontrolowała sytuację i wygrała 6:1. Trzecią, najbardziej wyrównaną odsłonę, tenisistka ta również rozstrzygnęła na swoją korzyść. Po ostatniej akcji wyrzuciła w górę z radości rakietę.

Wickmayer to druga znacznie wyżej notowana rywalka pokonana przez Piter w Luksemburgu. W pierwszej rundzie wyeliminowała inną Belgijkę, półfinalistkę tegorocznego Wimbledonu Kirsten Flipkens (20. w rankingu WTA) 6:4, 6:2. Dzięki dotarciu do ćwierćfinału Polka zapewniła sobie 86 punktów do rankingu WTA (w tym 16 za przejście eliminacji) oraz zarobiła 4 435 euro.

W spotkaniu, którego stawką będzie półfinał, 22-letnia poznanianka zmierzy się z Niemką Anniką Beck. Ta ostatnia w środowy wieczór pokonała Czeszkę Lucie Safarovą (5.) 6:2, 4:6, 6:4.