14 dzień igrzysk upłynie przede wszystkim pod znakiem rywalizacji lekkoatletów. Największe szanse na dziesiąty medal dla Polski ma dziś młociarka Anita Włodarczyk (Skra Warszawa). Na Stadionie Olimpijskim wystartują także m.in. polskie sztafety i tyczkarze.

Z występem mistrzyni świata z 2009 roku - Anity Włodarczyk - są wiązane największe nadzieje. Nic dziwnego, bo Polka wygrała eliminacje olimpijskiego konkursu rzutu młotem z wynikiem 75,68 metrów.

Drugą Polką w finałowej rywalizacji młociarek, która rozpocznie się o godz. 20.35, będzie Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), która z rezultatem 70,48 zamykała stawkę zakwalifikowanych zawodniczek.

W gronie najlepszych tyczkarzy (początek godz. 20) wystąpi jedynie Łukasz Michalski, bowiem w eliminacjach odpadł Paweł Wojciechowski (obaj SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Zmagający się od kilku miesięcy z problemami zdrowotnymi ubiegłoroczny mistrz świata trzy razy strącił poprzeczkę na wysokości 5,35 i nie został sklasyfikowany.

Na Stadionie Olimpijskim w Londynie w eliminacjach wystąpią także dwie polskie sztafety: 4x400 m kobiet (godz. 20.10) oraz 4x100 m mężczyzn (godz. 20.45).

Występ w kwalifikacjach wieloboju w gimnastyce artystycznej (godz. 13) będzie kontynuować Joanna Mitrosz. Reprezentantka UKS Jantar Gdynia po dwóch konkurencjach - ćwiczeniach z piłką i obręczą - z wynikiem 54,675 zajmuje ósme miejsce. Przed nią jeszcze ćwiczenia ze wstążką i maczugami. Do finału awansuje 10 zawodniczek.

Występy polskich kajakarzy

Dziś (godz. 10.30) start w igrzyskach zainauguruje kajakarski mistrz świata i Europy z 2011 roku na dystansie 200 m Piotr Siemionowski (Zawisza Bydgoszcz). Niespełna godzinę później (godz. 11.19) w eliminacjach tej konkurencji popłynie także trzykrotna wicemistrzyni świata (2009, 2010, 2011) Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), która w rywalizacji indywidualnej będzie chciała zrehabilitować się za pechowy występ w czwórce. Wraz z Anetą Konieczną (Warta Poznań), Karoliną Nają (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Beatą Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) minimalnie przegrała rywalizację o brązowy medal.

O wejście do półfinału sprinterskiej rywalizacji kanadyjkarzy powalczy Piotr Kuleta (godz. 10.51). Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz na torze w Eton na dystansie 1000 m zajął dziewiąte miejsce.