Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wystosował list z gratulacjami do premiera Mateusza Morawieckiego. Podkreślił, że liczy na dobrą współpracę.

Działanie na rzecz silnej pozycji Polski w UE i jedności wszystkich państw członkowskich jest potrzebą chwili. Mam nadzieję, że znajdziemy sposobność porozmawiania o tym przy okazji najbliższej Rady Europejskiej - napisał Tusk na Twitterze.

List z gratulacjami do nowego premiera wystosował też szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Podkreślił, że jest przekonany, iż przewodnictwo Morawieckiego w Radzie Ministrów będzie ważnym czynnikiem przyczyniającym się do dalszego sukcesu gospodarczego Polski.

Żywię także nadzieję, że w trakcie sprawowania przez Pana urzędu premiera RP, Polska będzie w dalszym ciągu pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej oraz rozwoju gospodarczego Unii - napisał szef Komisji. Jak dodał, liczy na aktywny udział Morawieckiego w działaniach służących wzmacnianiu roli UE, jako ważnego aktora na scenie międzynarodowej, stojącego zawsze po stronie wartości demokratycznych.

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Morawieckiego na urząd prezesa Rady Ministrów. Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasową szefową rządu Beatę Szydło.

(m)