To będą prawdziwe smocze urodziny. Około czterdziestu kolorowych smoków, ponad tysiąc animujących je dzieci, wielki rodzinny piknik na Bulwarach oraz widowisko z laserami, efektami pirotechnicznymi i nastrojową muzyką. Tak zapowiada się 18. Wielka Parady Smoków. Impreza startuje 2 czerwca.

Smocze święto rozpocznie się już za dwa tygodnie. Potrwa od 2 do 3 czerwca. Hasłem przewodnim imprezy będą "Smoki z Dziennika Marco Polo". Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa - główny bohater osiągnie bowiem pełnoletniość. To już 18. edycja krakowskiej parady.

Tradycyjnie już - za sprawą Smoczego Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się 2 czerwca - Bulwary Wiślane zamienią się w magiczną przestrzeń pełną kolorowych balonów, namiotów i artystyczno-edukacyjnych działań. Na najmłodszych czekać będą inspirujące gry i zabawy, konkursy oraz warsztaty, które pobudzą wyobraźnie każdego dziecka.

Nie zabraknie też atrakcji dla nieco starszych smoczych miłośników. W sobotni wieczór w zakolu Wisły u podnóża Wawelu odbędzie się Wielkie Widowisko Plenerowe. Olbrzymie pływające i unoszące się w powietrzu smoki, nastrojowa muzyka, ferie sztucznych ogni i magiczna sceneria na pewno działają na wyobraźnie. 

W niedzielę (3.06) w samo południe na ulicę Krakowa wyruszy 18.Wielka Parada Smoków. W paradzie weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. Uczestnicy będą animować wykonane przez siebie smoki, które wezmą udział w konkursie o tytuł Najpiękniejszego. W tym roku wszyscy twórcy mogli inspirować się przygodami podróżnika Marco Polo oraz kulturą i tradycją państw, które - jak mu się wówczas wydawało - odkrył. Będzie więc bardzo kolorowo i różnorodnie. Parada wyruszy spod hotelu Royal i przejdzie ulicami Krakowa do Rynku Głównego. Tam ostatecznie dowiemy się, który smok skradł serca jury.

Materiały prasowe

(ug)