18-letni Klemens Murańka nie wystąpi w dwóch ostatnich konkursach 61. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen. Informację przekazał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Polak wraca do kraju i ma się przygotować do zaplanowanych na weekend zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Do Austrii trener Kruczek zabierze więc sześciu zawodników. Najbliższy konkursu w Innsbrucku w piątek.

Murańka wraca do Polski, gdzie będzie przygotowywał się do zaplanowanego na 5-6 stycznia Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że po długiej, ponad dwumiesięcznej przerwie w treningach, spowodowanej zabiegiem oczu, Klemens na świeżości jakiś czas wytrzyma i wystartuje w zawodach, ale następnie musi wrócić do zajęć, aby nadrobić m.in. przygotowanie kondycyjne - powiedział Apoloniusz Tajner. Murańka zajął 29. miejsce w konkursie TCS w Oberstdorfie, a w Garmisch-Partenkirchen został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

W Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia) biało-czerwoni wystąpią w sześcioosobowym składzie: Kamil Stoch (7. miejsce na półmetku rywalizacji w TCS), Dawid Kubacki (19.), Stefan Hula (30.), Maciej Kot (33.), Piotr Żyła (34.) i Krzysztof Miętus (40.). Prowadzi Norweg Anders Jacobsen, który wygrał dwa konkursy.