Młodzi siatkarze z mistrzynią Europy na czele - Dominiką Leśniewicz - wezmą udział w naszej sztafecie 2 maja! Dołączą do niej w Warszawie, która stanowi jeden z przystanków naszej akcji: w ramach świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej z RMF FM przemierzymy Polskę z południa na północ.

Młodzież z Siatkarskich Ośrodków Szkolnym, której będzie przewodzić Dominika Leśniewicz, dołączy do sztafety w okolicach Pałacu Kultury i Nauki około godziny 13:00. Stamtąd młodzi siatkarze przejadą biało-czerwonym autobusem (m.in. przez rondo Dmowskiego, de Gaulle'a i ul. Nowy Świat) na Krakowskie Przedmieście, przed siedzibę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tam dziennikarz RMF Tomasz Skory przekaże flagę prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który rok temu patronował siatkarskim mistrzostwom Europy mężczyzn - LOTTO Eurovolley Poland 2017. Głowa państwa wraz z siatkarską ekipą S.O.S. pobiegnie na Plac Zamkowy, w pobliże Kolumny Zygmunta, gdzie Andrzej Duda wręczy flagę politykom.

W naszej sztafecie ponad podziałami udział wezmą przedstawiciele pięciu partii zasiadających obecnie w Sejmie oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pod biało-czerwoną flagą pobiegną: Michał Dworczyk z PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska z PO, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15, Marek Sowa z Nowoczesnej oraz Włodzimierz Czarzasty z SLD.

To jednak tylko fragment wielkiej akcji, którą 2 maja szykuje RMF FM, i w ramach której przemierzamy Polskę z południa na północ z biało-czerwoną flagą. Przypomnijmy, że startujemy o godzinie 7:00 w okolicach Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wczesnym wieczorem meldujemy się nad Bałtykiem: nasz konwój powitamy w Gdańsku ok. godziny 19:30. Żołnierze Marynarki Wojennej wciągną naszą biało-czerwoną flagę na maszt.

Jak będziemy świętować w tym roku 2 maja? Jak będzie przebiegać trasa naszego biało-czerwonego konwoju? Jakie atrakcje będą mu towarzyszyć? SZCZEGÓŁY AKCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ!

Naszą akcję będziecie mogli śledzić nie tylko na antenie RMF FM i naszych stronach w sieci, ale także na radiowych profilach na portalach społecznościowych - wpiszcie #sztafetaRMF #flagaWspólne świętowanie 2 maja to już tradycja w RMF FM

Zaczęliśmy przed laty akcją "Szaliki na pomniki", w 2014 roku wynieśliśmy balonem gigantyczną biało-czerwoną flagę na wysokość 152 metrów, a w 2015 roku rozwiesiliśmy flagi na pięciu szczytach! Rok później świętowaliśmy na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie w narodowe barwy przystroiliśmy Ratusz.

W 2017 roku zorganizowaliśmy pierwszą biało-czerwoną sztafetę. Nasza ekipa przemierzyła kraj z północy na południe. Wystartowaliśmy z Helu, a metą był Giewont! Pokonaliśmy prawie 800 kilometrów! Po drodze zawitaliśmy do Gdańska, Warszawy, Krakowa i Zakopanego.

W naszą akcję włączyli się żołnierze z polskiego kontyngentu w Kuwejcie. W biało-czerwonej sztafecie wystartowało około 80 wojskowych.

W sztafecie wraz z ekipą RMF FM biegły gwiazdy muzyki i sportu, politycy oraz słuchacze RMF FM.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ FILMY I ZDJĘCIA Z NASZEJ AKCJI Z UBIEGŁYCH LAT>>>

(m)