Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Mazowsza. 28-latek na trasie w okolicach Stanisławowa, prowadził samochód chociaż był kompletnie pijany. Razem z nim jechała żona oraz 10-miesięczne niemowlę.

Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i zatrzymał się na przydrożnych krzewach. Na szczęście kobiecie i dziecku nic się nie stało. Po wypadku trafili do szpitala, gdzie zostali zbadani przez lekarzy.

28-latek najpierw musiał wytrzeźwieć w policyjnym areszcie a potem usłyszał zarzuty. Dobrowolnie poddał się karze. Z wypadku wyszedł bez szwanku. 

W długi weekend na drogach zginęło 38 osób

Od czwartku do niedzieli w prawie 340 wypadkach zginęło 38 osób, a ponad 400 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie 1,3 tys. nietrzeźwych kierowców. Policyjna akcja "Znicz 2013" trwała cztery dni. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 10 tysięcy funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość, stan techniczny aut i prędkość. Tylko w niedzielę na drogach zginęło 12 osób, a 110 zostało rannych. Doszło również  do 89 wypadków, a policjanci zatrzymali 343 pijanych kierowców.

Rok temu, kiedy długi weekend w okolicach dnia Wszystkich Świętych miał nie cztery a pięć dni, na drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wtedy 1837 nietrzeźwych kierowców.